Płyta pilśniowa

Płyta pilśniowa

Płyta wytwarzana ze spilśnionej i zagęszczonej masy drzewnej przy użyciu wody. Płyta pilśniowa Wskutek dużego nacisku i wysokiej temperatury prasowania uzyskiwana jest silnie zwartą strukturę płyty z włóknami rozmieszczonymi w różnych kierunkach.

charakterystyka

Rodzaje płyt

icons8-approval-100.png

Twarde zwykłe

jest to uniwersalny materiał konstrukcyjny. Stosowane są w: meblarstwie, budownictwie, stolarce, w przemyśle środków transportu. ZALETAMI są: wytrzymałość mechaniczna i szeroka możliwość ich stosowania oraz duże formaty.

icons8-approval-100.png

Twarde lakierowane

gładkie, z nadrukiem drewnopodobnym i mozaiki, perforowane. Płyty te stanowią uniwersalny materiał konstrukcyjny, okładzinowy, dekoracyjny. Znaczna gama wzorów drewna (sosna, mahoń, orzech, dąb, jesion) sprzyja szerokim możliwościom ich zastosowania w: meblarstwie, wyposażeniu wnętrz, galanterii drzewnej i zabawkach. Płyty charakteryzują się wysoką estetyką, trwałością powłoki i łatwością w utrzymaniu czystości.

icons8-approval-100.png

Porowate zwykłe

stosuje się przede wszystkim w budownictwie jako znakomity materiał izolacyjny i dźwiękochłonny. Arkusze mają duże wymiary, są sztywne, lekkie, łatwe w obróbce i montażu. Służą do izolacji cieplnej i wygłuszenia stropów. Stosuje się jako wykładziny sufitowe i izolacje dźwiękochłonną pomieszczeń. Płyty pilśniowe są doskonałym materiałem na opakowania i zabezpieczenia.

icons8-approval-100.png

Porowate bitumowe

płyty te stosuje się do izolacji cieplnej i akustycznej dachów, ścian i podłóg - wszędzie tam, gdzie potrzebna jest izolacja o podwyższonej odporności na wilgoć. Sztywne i lekkie arkusze płyt, o dużych wymiarach są łatwe w montażu.

kontakt

telefon

(81) 442-03-50 , 51

Fax.

(81) 442-03-52

e-mail

info@drewhurt.pl

Adres

ul. Wincentego Witosa 16A 
20-315 Lublin